پنج شنبه, 06 تیر 1398

7850مامور پلیس ترکیه از کار برکنار شدند

دوشنبه, 28 تیر 1395 04:30

در پی کودتای نظامی نافرجام جمعه شب گذشته در ترکیه هفت هزار و 850 مامور پلیس ترکیه به اتهام حمایت از کودتاچیان و یا هواداری جماعت نور از کار برکنار شدند.
به نقل از پایگاه خبری «سی ان ان ترک» ، دستکم هفت هزار و 850 پلیس که در میان آنان شماری افسر ارشد نیز حضور دارند ، یکشنبه شب به شهزبانی های شهرهای مختلف دعوت شدند.
بر پایه این گزارش کارت شناسایی و سلاح این ماموران پلیس از آنان گرفته شد و تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند.
این در حالیست که وزارت دادگستری ترکیه روز یکشنبه اعلام کرده بود که در پی کودتای نافرجام جمعه گذشته بیش ازشش هزار تن در این ارتباط بازداشت شده اند.
رسانه های ترکیه روز دوشنبه نوشتند ، دولت ترکیه به پاکسازی گسترده مخالفان دولت وهواداران جماعت نور در شهربانی ها ، شرکتهای خصوصی و ادارات دولتی تصمیم گرفته است.
پایگاه خبری وطن روز دوشنبه اعلام کرد که پرونده هشت هزار شرکت تجاری متهم به کمک مالی به جماعت نور در دست بررسی است و هزاران تن دیگر در این ارتباط تحت پیگرد قرار می گیرند.
رسانه های ترکیه از برکناری و بازداشت روز گذشته صدها پلیس در شهربانی های این کشور خبر دادند.
سلیمان سویلو وزیر کار وامور اجتماعی در گفت و گو با روزنامه صباح گفت: عناصر جماعت نور از سالها پیش به دوایر دولتی نفوذ کرده اند و به عنوان عناصر مشروع به امور غیرمشروع پرداخته اند به این دلیل با تغییر سیستم استخدامی از یک سو آنان شناسایی و پاکسازی خواهند شد و از سوی دیگر با تدوین قوانینی از شکایت آنان برای بازگشت دوباره به کار جلوگیری خواهد شد.

آخرین اخبار

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.