دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398

شهردار تهران روی تیغ قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

سه شنبه, 02 مرداد 1397 00:00

     به‌کارگیری بازنشستگان در مشاغل دولتی ممنوع شد

این قانون تنها اجازه بکارگیری بازنشستگان بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل روسای سه قوه،‌ معاون اول رییس جمهور،‌ نواب رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان و معاونان رییس جمهور هستند را می‌دهد و مشمولان بندهای د و ه را که شامل استانداران و معاونان استانداران همطراز سفرا و معاونان وزرا هستند را از قانون حذف کردند.

سید محمدعلی افشانی متولد سال ۱۳۳۸ در دهدشت شهردار تهران، سیاستمدار اصلاح طلب و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی است. وی در اردیبهشت ماه پس از استعفای محمدعلی نجفی و در رقابت با چند معاون فعلی شهرداری توانست به خیابان بهشت راه پیدا کند. در همان زمان نیز یکی از انتقادات نسبت به این انتخاب، سن افشانی و به کارگیری مدیری پیر در شهرداری بود. شهرداری که نیازمند پویایی بود به فردی 59 ساله سپرده شد.

به این وسیله و با تصویب اصلاح طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان افشانی یکی از مدیرانی است که در سن 60 سالگی باید از پست خود خداحافظی کند.

روز گذشته وی در واکنش به خبر تلاش نمایندگان برای تصویب این قانون در حاشیه مراسمی گفته بود:« حالا بگذارید این طرح اول در مجلس تصویب شود.»

حال این طرح تصویب شده و شهرداری تهران بار دیگر قربانی بی مبالاتی و عدم آینده نگری شورای شهر پنجم در انتخاب شهردار مناسب برای پایتخت شده است.

این بی کفایتی در انتخاب شهردار بدون در نظر گرفتن شرایط و قوانین می تواند بار دیگر بی ثباتی مدیریتی را برای ماههای آینده بر تهران تحمیل کند و شورای شهر می بایست مجددا برای چند ماه درگیر انتخاب نامزدهای جدید برای شهرداری تهران باشند.

آخرین اخبار

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.