دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398

جناح های سیاسی راست و چپ ، همگی فرزندان همین انقلاب هستند/ مردم انهایی را قبول می کنند که عملکرد مثبتی داشته اند.

پنج شنبه, 31 فروردين 1396 04:30

به شما خوش آمد می گوییم از اینکه دعوت ما را پذیرفتید در این مصاحبه چون چهره شما در فضاهای سیاسی و اجتماعی برای مردم آشناست و به دلیل سابقه طولانی شما در بحث اجرا و خدمات ، نیازی به پیش تعریف و معرفی نمی بینم به همین دلیل مستقیما به سوال اول خودمان می پردازیم که درمورد محیط زیست و رودخانه های زرجوب و گوهررود است. کمی از عملکرد خود در این زمینه بگویید.

ضمن عرض سلام، در رابطه با دو رودخانه گوهر رود و زرجوب می خواهم این مطلب را به استحضار شما برسانم که گوهر رود و زرجوب  از وسط شهر میگذرد. اگر به جغرافیای دنیا و کره زمین نگاه کنیم این شهر  نادر ترین شهری است که از میان آن دو رودخانه عبور کرده است. اگر بخواهیم اصفهان را مثال بزنیم روزخانه زاینده رود جلوه زیبایی به اصفهان  داده است.


تمامی مسافرین و توریستهایی که به آنجا می روند و از پل خواجو و سی و سه پل بازدید می کنند،  بخاطر همین رودخانه است اما متاسفانه در حال حاضر خشک شده است.

ولی این رودخانه ، نجات بخش و مظهر زیبایی اصفهان بوده است و اصفهانی ها با اینکه در چند فصل از سال این رودخانه خشک است از آن به خوبی نگهداری می کنند و قدر آن را میدانند
زرجوب و گوهر رود دست کمی از زاینده رود ندارد و ارزش آن کمتر نیست . ما چه بلایی بر سر این دو رودخانه آوردیم؟


همانطور که مستحضر هستید طبق آمار رسمی اعلام شده ، زرجوب آلوده ترین رودخانه کشور شناخته شده است. به این دلیل که تمامی فاضل آبهای خانگی ، صنعتی و بیمارستانی وارد این دو رودخانه می شوند و متاسفانه این آبها با این آلودگی و تهدید محیط زیستی وارد تالاب انزلی می شود که این یک فاجعه است.

در شورای سوم اداره آب و فاضلاب از از بانک جهانی وامی دریافت کرد با این نیت که فاضلابها را به سمت  تصویه خانه پیربازار هدایت کند. اگر این اتفاق می افتاد و فاضلابها را از این رودخانه ها قطع می کردند  این دو رودخانه نجات پیدا می کردند و آب زلال و پاکی از آنها جاری می شد و میتوانستیم از آنها در حوزه گردشگری و مبلمان شهری استفاده های فراوانی بکنیم و فاضلابهای سنتی آبهای سطحی شهر را هدایت می کردند.

و این شهر یکی از زیباترین شهرهای کشور می شد ولی متاسفانه ما قادر به انجام این مهم نیستیم زیرا که این یک پروژه ملی است و بودجه کلانی نیاز دارد. بعضاَ از برخی دوستان میشنویم که میخواهیم این رودخانه را نجات دهیم و از این قبیل شعارها که به داستانی شباهت دارد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که نمایندگان مقتدر ما در مجلس بودجه کلان و سرمایه های بزرگ بیاورند تا این رودخانه ها را نجات دهند.

پس یکی از برنامه هایی که جنابعالی در برنامه خود در شورای پنجم دارید همین نجات دو رودخانه است.
سوال دیگر من در مورد انتخابات مجلس است و اینکه شما در  انتخابات اخیر مجلس خیلی فعالیت کردید و نقش بسیار کلیدی داشتید و در دور اول از آقای جعفرزاده حمایت کردید کمی بیشتر توضیح میدهید؟

من در مسائل سیاسی بسیار شفاف صحبت می کنم همانطور که حضرت امام (ره) فرمودند: سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست. من در دور اول از آقای جعفرزاده حمایت کردم و الحمدالله در همان مرحله اول به مجلس راه پیداکردند و از این حمایت دفاع می کنم و پشیمان نیستم چون میدانم نماینده ای به مجلس فرستادیم که از حق اقشار مختلف مردم رشت دفاع می کند..

اما در دور دوم از آقای کوچکی نژاد حمایت کردید!

در دور دوم هم از آقای کوچکی نژاد و هم از آقای حسنی حمایت کردیم که به شکر خدا هر سه نماینده ای که مورد حمایت ما بودند به مجلس راه یافتند

شما بسیار در جریانات انتخاباتی تاثیر گذار هستید و نقش کلیدی شما در این جریانات بر کسی پوشیده نیست. در این فضای انتخاباتی که اکنون در آن هستیم آیا برنامه ای مدون دارید که به مردم ارائه کنید؟

بله آماده کرده ایم و انشاءالله بعد از اعلام صلاحیت ها و آغاز زمان تبلیغات انتخاباتی به مردم اعلام خواهیم کرد

آقای محمودیان، لیستهای زیادی به سمت شما آمده اند و خواهان حمایت هستند. نظر شما به کدام یک از این لیستها نزدیکتر است در شورای پنجم؟

از نگاه من اصلاح طلب و اصول گرا ، راست یا چپ ، همگی فرزندان انقلاب هستند و من سعی کردم همیشه منصفانه قضاوت کنم. در عملکرد و سابقه ما وجود دارد کسانی که برای انقلاب و مردم مفید بودند در هر جناح ،مردم آنهارا قبول داشتند و مایل به  قدرت رسیدن آنها بودند از آنها حمایت کردیم. البته بنده را کمی به سمت اصلاح طلبها نسبت می دهند و همواره حامی آنان میدانند و در اینجا عرض می کنم که من وابسته به هیچ جناحی نیستم و هردو گروه برای من عزیز هستند و بر اساس تشخیص، وظیفه و تکلیفم از آنهایی که مطمئنم برای مردمم و شهرم مفید خواهند بود حمایت خواهم کرد

 این اواخر بحث ائتلاف آذری ها یک سری تنشهای قومیتی و دو دستگی ها بوجود آورد.  نظرتان در این مورد چیست؟

نگاه من نسبت به شهر رشت و استان گیلان و بافت جمعیتی آن این است که در آستارا که یکی از شهرهای استان گیلان بوده و هست و روستاهای همجوار آن همگی آذری زبان هستند. در هشتپر 60 درصد مردم آذری زبان هستند و همچنین شهر دوم استان یعنی انزلی که جمعیت قابل توجهی از آن آذری زبان هستند. صومعه سرا و رشت نیز درصد چشمگیری آذری زبان دارند و این شامل شهرهای دیگر استان از جمله لوشان ، منجیل و رودبار... می شود.


پس اگر گیلان را از لحاظ قومیتی رتبه بندی کنیم گیلکها رتبه اول و آذری ها رتبه دوم و تالش ها رتبه سوم را دارا
هستند. این سه قوم برادرانه در کنار هم سالیان سال  زندگی کرده اند و به یکدیگر ارق و علاقه دارند و جزئی لاینفک  از یکدیگر هستند و از بحث قومیت عبور کرده اند و در واقع یک قوم هستند و واقعا خالی از انصاف است که بحث تفکیک قومیتی درمیان باشد.

متاسفانه بعضی از دوستان در رشت بحث قومیت را مطرح کرده اند اینها به این وحدت ضربه می زند.

آقای محمودیان ، شما متولد کدام شهر هستید؟

بنده متولد نقره دشت رشت هستم

از صحبتاهای شما بهره مند شدیم و برایتان آرزوی توفیق روزافزون از خداوند مسئلت داریم

آخرین اخبار

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.