چهارشنبه, 26 تیر 1398

کاهش قیمت مرغ به زیر ۶ هزار تومان/جمع‌آوری مرغ تولیدی از سطح بازار برای تنظیم قیمت

پنج شنبه, 06 مهر 1396 00:00

 علیرضا ولی ، از جمع‌آوری مرغ تولید شده مرغداری‌ها از سطح بازار برای تنظیم قیمت آن خبر داد و گفت: طی یک هفته اخیر قیمت مرغ به دلیل عرضه زیاد بسیار کاهش یافته به طوری که در میدان بهمن به کیلویی 5900 تومان رسیده است.

وی با تأکید براینکه یکی از وظایف اصلی این شرکت تنظیم بازار مرغ و گوشت برای تعادل قیمت می‌باشد، خاطرنشان کرد: در همین راستا روزانه 200 تن مرغ طی یک هفته اخیر از بازار جمع‌آوری کرده‌ایم که این روند حتی در ایام تعطیل عاشورا و تاسوعا هم ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام به این نکته اشاره کرد که با این کار هم سعی می‌شود قیمت مرغ به روند تعادلی در بازار برسد و هم اینکه ذخایر استراتژیک خود را در سردخانه‌ها تکمیل کنیم.

به گفته وی، اگر قیمت مرغ با همین روند کاهش یابد مرغداری‌ها دچار ضرر و زیان بسیاری می‌شوند.

ولی تأکید کرد: البته به تولیدکنندگان و کشتارگاه‌ها اعلام کرده‌ایم که آمادگی جمع‌آوری تمام مرغ مازاد تولیدی آنها را داریم.

وی گفت: مرغ را با دو قیمت کیلویی 6600 و 6950 تومان خریداری می‌کنیم که نوع اول مربوط به خط یک و نوع دوم مربوط به مرغ‌های با کیفیت بهتر و آنهایی که دارای کد IR هستند می‌شود.

به گفته مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام طبق ابلاغی که به ادارات پشتیبانی امور دام استان‌ها شده این ادارات با سردخانه‌ها قرارداد بسته‌اند تا مرغ مازاد هر استان را جمع‌آوری کرده و در کنار آن ذخایر‌شان را هم تکمیل کنند.

آخرین اخبار

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.