چهارشنبه, 26 تیر 1398

نرخ بیکاری گیلان از ۱۵.۶ در سال ۹۲ به ۱۱.۳ در سال جاری تغییر پیدا کرده است

جمعه, 15 ارديبهشت 1396 04:30

 استاندار گیلان با اشاره به ثبات امنیتی کشور گفت: نرخ بیکاری استان از ۱۵.۶ در سال ۹۲ به ۱۱.۳ در سال جاری تغییر پیدا کرده است.

به گزارش دیارگیل، محمدعلی نجفی در جشنواره امید و نشاط در جشنواره نشاط و امید در سالن یادگار امام (ره) رشت با اشاره به ثبات امنیتی کشور اظهار داشت: امنیت کشور حاصل دیپلماسی و گفتار منطقی دولت است.

استاندار گیلان با بیان اینکه ایران جزء امن‌ترین کشورهای منطقه است ابراز داشت: این امنیت و آرامش در استان گیلان با وجود سخنرانی‌های افراد مختلف و اندیشه‌های متفاوت برقرار است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان تصریح کرد: تا پیش از دولت تدبیر و امید فضایی برای حضور بانوان در اعیاد جشن وجود نداشت و یا افرادی مانند دکتر نوبخت که دارای مسئولیت‌های وزین کشوری بودند نمی‌توانستند در استان سخنرانی کنند.

نجفی درباره اقتصاد و تولید پویا گفت: می‌بایست با همدلی و هم‌زبانی شرایطی ایجاد کنیم که به اندیشه بلندی که مدنظر مقام معظم رهبری است و دولت به آن می‌بالد برسیم که در نتیجه آن جوانان امیدوارتر از قبل باشند.

وی به کاهش نرخ بیکاری در گیلان اشاره کرد و افزود: در دولت یازدهم نرخ بیکاری استان از 15.6 در سال 92 به 11.3 در سال 96 تغییر پیدا کرده است و باعث افتخار است که دیگر هیچ جوان بیکاری در منزل باقی نماند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به موفقیت‌های ورزشکاران گیلانی گفت: باعث افتخار است که ورزشکاران گیلان به‌ویژه بانوان، موفق به کسب مقام‌های برتر در سطح کشور، آسیا و جهانی شده‌اند.

نجفی درباره صعود تیم سپیدرود به لیگ برتر بیان داشت: در نتیجه تلاش بازیکنان، مربی و مدیریت سپیدرود، شاهد جشن صعود این تیم به لیگ برتر هستیم و امیدواریم سایر تیم‌های گیلانی نیز به چنین موفقیت‌هایی دست پیدا کنند.

وی با اشاره به افزایش فضای ورزشی گیلان نسبت به کشور گفت: با تلاش مدیریت ورزش و جوانان گیلان، فضای ورزشی استان گیلان بالاتر از میانگین کشوری است و امیدواریم با مساعدت معاون گیلانی رئیس جمهور و سایر همراهان دولت شاهد موفقیت‌های بیشتری در آینده برای ورزش استان گیلان باشیم.

آخرین اخبار

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.