سه شنبه, 28 خرداد 1398

۶۰ درصد زندانی‌های گیلان فاقد تخصص و آموزش هستند

پنج شنبه, 20 آبان 1395 03:30

مدیرکل زندان‌های گیلان با بیان اینکه ۶۰ درصد زندانی‌های گیلان فاقد تخصص و آموزش هستند، گفت: نرخ بازگشت پذیری زندانی‌ها در گیلان ۸.۷ درصد است.

به گزارش دیارگیل، حمید حسینی ظهر امروز در همایش "نقش هنرهای سنتی و صنایع دستی در کاهش جمعیت کیفری" اظهار داشت: امروزه بسیاری از روحانیون در زندان‌ها با ما همکاری می‌کنند و برنامه‌های فرهنگی با محوریت قرآن و نهج البلاغه در زندان‌ها انجام می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری همایش "نقش شورای اسلامی در مورد توانمندسازی زندان" افزود: این همایش هفته آینده برگزار می‌شود و هدف ما این است جمعیت کیفری زندان توانمند شود.

مدیرکل زندان‌های استان گیلان تصریح کرد: هدف ما این است که زندانی‌ها پس از خروج از زندان توانمند شوند و احساس غرور, شادابی و مسئولیت را در زندانی‌ها ایجاد کنیم.

حسینی با بیان اینکه اعتقاد ما این است در کنار پذیرش زندانی‌ها اقداماتی را در زمینه‌های جسمی, روحی و روانی در زندان‌ها انجام دهیم، عنوان کرد: به دنبال این هستیم حقوق زندانی‌ها و شأن آنها را صیانت کنیم.

وی مظلومترین افراد جامعه راخانواده‌های زندانیان دانست و بیان کرد: زندان بیشتر از زندانی به خانواده او آسیب می‌رساند بنابراین به دنبال این هستیم این نواقص را برطرف کنیم.

مدیرکل زندان‌های استان گیلان نرخ بازگشت پذیری زندانی‌ها در کشور را 15 درصد اعلام کرد و گفت: نرخ بازگشت پذیری زندانی‌ها در گیلان 8.7 درصد است و گیلان از نرخ کشوری پایین‌تر است.

حسینی صنایع دستی را فرصت خوبی برای اشتغال زایی زندانیان و خانواده‌های آنها عنوان کرد و افزود: گیلان یکی از استان‌هایی است که در حوزه صنایع دستی از ظرفیت خوبی برخوردار است و در تالش گلیم و جاجیم و در آستانه اشرفیه مروارید بافی رواج دارد.

وی با بیان اینکه به دنبال اشتغالزایی در زندان‌ها هستیم، خاطرنشان کرد: 60 درصد زندانی‌های گیلان فاقد تخصص و آموزش هستند و تلاش می‌کنیم با برگزاری نمایشگاه‌ها و ارتباط با متخصصان صنایع دستی، زندانی‌ها را توانمند کنیم.

 

آخرین اخبار

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.