سه شنبه, 28 خرداد 1398

مراسم تجلیل از خادمان نشر استان گیلان در رشت برگزار می‌شود

سه شنبه, 18 آبان 1395 03:30

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: مراسم تجلیل از خادمان نشر استان گیلان ۲۷ آبان ماه در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش دیارگیل، حسین ابراهیمیان در رشت اظهار داشت: عمده‌ترین فعالیت‌های فرهنگی اجرا شده در چند ماه گذشته در گیلان برگزاری نمایشگاه کتاب در 12 و 13 مهرماه بود که 114 هزار نفر بازدید کننده داشت و 410 ناشر در سطح کشور در این نمایشگاه حضور یافتند.

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های کشور را تهران شاهد هستیم، گفت: استان گیلان غرفه‌ای تحت عنوان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با کمک خانه مطبوعات گیلان در این نمایشگاه برپا کرده است.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان اعلام کرد: چهارشنبه 19 آبان‌ماه تعدادی از خبرنگاران استان گیلان را با همکاری خانه مطبوعات گیلان برای بازدید به نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در تهران اعزام خواهیم کرد.

ابراهیمیان درباره سایر فعالیت‌های در دست اجرا بیان کرد: به‌مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی معرفی و نقد کتاب در سطح شهرستان ها انجام می‌شود و مراسم تجلیل از خادمان نشر استان گیلان 27 آبان‌ماه در رشت برگزار می‌شود.

وی درباره مراسم تجلیل از خادمان نشر استان گیلان گفت: کتاب‌های بسیاری از ناشران و مولفان سطح استان گیلان در حوزه‌های گیلان شناسی، ادبیات، هنر، کودک، مفاخر و دفاع مقدس جمع‌آوری شده است که در حال بررسی است و این مراسم از خادمان نشر استان تجلیل می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان بیان کرد: جشنواره ملی "آیات" در بخش فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی در حال برنامه‌ریزی است و مراحل اجرایی آن تا دو هفته آینده به اداره‌های ارشاد سراسر استان ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه عنوان "جشنواره ملی جلوه‌های فرهنگ رضوی" به "جشنواره فرهنگ رضوی" در رسانه‌ها تغییر نام داده است، گفت: امسال "جشنواره فرهنگ رضوی" علاوه بر مطبوعات و خبرگزاری‌ها، فعالیت‌های صدا و سیما را نیز در بر می‌گیرد و روش‌های اجرایی اوایل هفته آینده اعلام می‌شود.

 

آخرین اخبار

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.