پنج شنبه, 06 تیر 1398

عضو کانون پرورش فکری گیلان در مسابقات نقاشی کشور ژاپن مدال نقره کسب کرد

دوشنبه, 24 مهر 1396 00:00

 به گزارش دیار گیل، اسفندیار ضیایی ظهر امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به برنامه‌‌های گسترده فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در طول سال اظهار داشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان شرکت در برنامه‌های هنری و فرهنگی بین‌المللی را از جمله اقدامات خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه در این راستا اعضای کانون استان گیلان در مسابقات نقاشی" هیکاری" ژاپن شرکت کردند تاکید کرد: این مسابقه بین‌المللی نقاشی با موضوعات "کشاورزی"، "زمین زراعی"، "طبیعت"، "محیط‌زیست"، "مردم" و "خانواده" در کشور ژاپن برگزار شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با تاکید بر اینکه در مسابقات مذکور یک عضو 12 ساله کانون گیلان نشان نقره و دیپلم افتخار این مسابقه را از آن خود کرد گفت: این دختر 12 ساله عضو مرکز فرهنگی هنری شماره 1 کانون بندرانزلی استان گیلان است.

ًضیایی اثر منتخب را درباره "نقش مادر در خانواده" و شرکت این فرد در فعالیت‌های کشاورزی عنوان کرد و افزود: اثر ارسالی عضو کانون گیلان از میان 19 هزار و 987 اثر ارسالی از 58 کشور جهان موفق به کسب نشان نقره و دیپلم افتخار در مسابقه بین‌المللی "هیکاری" در کشور ژاپن شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان خاطرنشان کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ارسال هزار و 300 اثر در بیست و چهارمین مسابقه بین‌المللی نقاشی "هیکاری" کشور ژاپن شرکت کرده بود.

وی با بیان اینکه در راستای شرکت در این مسابقه 25 اثر از سوی مراکز فرهنگی هنری استان گیلان به دبیرخانه استانی این مسابقه ارسال شده بود تاکید کرد: از میان آثار مذکور 19 اثر طبق بررسی داوران به دبیرخانه مرکزی این مسابقه به تهران ارسال شده بود.

آخرین اخبار

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.