سه شنبه, 28 خرداد 1398

لزوم برنامه‌ریزی منسجم در آموزش عالی

سه شنبه, 05 مرداد 1395 04:30

به گزارش دیار گیل ، جبار کوچکی نژاد با اشاره به اهمیت ترسیم چشم‌انداز برای آینده علمی کشور، گفت:  بر اساس دغدغه‌های موجود در خصوص دستیابی به رتبه‌های برتر تولید علم، ترسیم چشم انداز علمی از جمله مسائل با اهمیت در عرصه آموزشی و علمی کشور محسوب می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان آموزش عالی کشورمان نباید اجازه دهند این عرصه بسیار مهم درگیر حواشی مختلف شود، افزود: سیستم آموزشی دانشگاه‌ها باید با مدیریت به هنگام و استفاده درست از منابع، موجب تقویت جایگاه و افزایش رتبه علمی دانشمندان ایرانی در بین دانشمندان سایر کشورها شود.

وی با تاکید بر اینکه امروزه بکارگیری نیروهای توانمند برای رسیدن به افق 1404 امری ضروری است، ادامه داد: برای افزایش رتبه علمی ایران باید از امکانات و ابزارها درست استفاده شود و از هیچ تلاشی دریغ نشود.

کوچکی نژاد جهت‌گیری آموزش عالی در راستای هدف‌گذاری دقیق‌تر را ضروری دانست و تصریح کرد: باید اذعان کرد که عقب ماندگی علمی بزرگترین خسارتی است که می‌تواند به یک کشور آسیب بزند و متاسفانه بر اساس آمارها هم اکنون درگیر این مهم هستیم و باید نسبت به رفع سریع موانع برای برطرف کردن این امر اقدام شود

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: اختراعات و ابداعات دانشمندان و متفکران ایرانی در حوزه‌های مختلف طی چند سال گذشته نشان از وجود ظرفیت علمی بین دانش آموختگان است.

عضو کمیسیون آموزش‌ و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: با توجه به وجود نیروهای متخصص و توانمند در کشورمان، می‌‎توان با برنامه ریزی منسجم عقب ماندگی علمی را جبران و به جایگاه برتر منطقه و دنیا در تولید علم دست یابیم.

آخرین اخبار

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.