سه شنبه, 28 خرداد 1398

عضو شورای شهر رشت: در حوزه فرهنگی منابع مالی پایدار نداریم

سه شنبه, 09 آذر 1395 03:30

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: در سال پایانی شورا در حوزه فرهنگی منابع مالی پایدار نداریم.

به گزارش دیارگیل , سیدرضا موسوی روزان اظهار داشت: جمعیت بسیار زیادی از ایران در اربعین حسینی به زیارت کربلا رفتند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت آمار دقیق زائران اعزامی به کربلا را در برنامه‌ریزی‌های آینده موثر دانست و بیان کرد: اتفاق خوب سفر کربلا حضور همکاران سازمان فرهنگی ورزشی, مدیران شهرداری, پاکبانان و هنرمندان در این سفر بود.

وی با بیان اینکه شهرداری با پشتیبانی شورای اسلامی شهر رشت 50 میلیون تومان برای برپایی دو موکب در کربلا اختصاص داد اظهار کرد: جدا از 50 میلیون تومان هزینه‌های جانبی دیگر نیز در کربلا انجام شد.

موسوی روزان با اشاره به اینکه باید در قالب یک همایش از هنرمندان و پاکبانان اعزامی به کربلا قدردانی شود خاطرنشان کرد: اقدام سازمان فرهنگی ورزشی در این سفر بسیار قشنگ بود ومی‌توان در آینده نیز آن را گسترش داد.

وی ضمن گرامیداشت 11 آذر سالروز شهادت میرزاکوچک خان جنگلی اظهار کرد: مراسم یادبود میرزاکوچک خان جنگلی پنجشنبه 10 صبح در مسجد سلیمانداراب رشت برگزار می‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت تاکید کرد: میرزاکوچک خان جنگلی با سن کم خودش حادثه‌ای رقم زد که می‌تواند قرن‌ها ماندگاری داشته باشد.

موسوی روزان با اشاره به اینکه باید چهره میرزا را به خوبی ترسیم کنیم خاطرنشان کرد: باید چهره واقعی روحانی بودن و مبارز بودن میرزا را به خوبی به همگان نشان دهیم.

فاطمه شیرزاد نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته بسیج, تسلیت به مناسبت حمله تروریستی زائران حسینی و رحلت رسول اکرم(ص) اظهار داشت: میلیون‌ها بسیجی در کشور ما حضور دارند که از سرمایه‌های کشور ما هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه با حضور بسیجیان دشمن جرأت نزدیک شدن با کشور ما را ندارد بیان کرد: مراسم تجلیل از بسیجیان نمونه برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه مبینا نژاد تکواندو کار گیلانی، قهرمانی جهان را به دست آورد گفت: مبینا نژاد شجاعانه جنگید و قهرمان جهان شد ولی هنوز مراسم تقدیر از او انجام نشده است.

شیرزاد با بیان اینکه استان گیلان و رشت در برپایی موکب اربعین سهم زیادی داشت عنوان کرد: امیدواریم همه ما بتوانیم در گسترش فرهنگ حسینی تلاش بیشتری کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: در یک همایش از فعالان فرهنگی ستاد اربعین که به کربلا اعزام شدند قدردانی شود.

وی با اشاره به اینکه خانه میرزاکوچک و شهدای روحانی تعطیل شده است اظهار کرد: باید وضعیت خانه میرزا تعیین تکلیف شود چرا که وضعیت فعلی خانه میرزاکوچک جنگلی برای شهر ما خوب نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با اشاره به اینکه در سال پایانی شورا در حوزه فرهنگی منابع مالی پایدار نداریم بیان کرد: عدم منابع مالی پایدار به خود ما اعضای شورا مربوط می‌شود.

شیرزاد با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی ورزشی هیچ درآمدی از زمین‌های ورزشی تحت اختیار خود ندارد گفت: سالن ورزشی باقرآباد ماه‌ها تعطیل است و باید تکلیف زمین‌های ورزشی که می‌توان از آن درآمدزایی کرد مشخص شود.

وی با بیان اینکه باید وضعیت تمرکززدایی با منطقه محوربودن شهرداری مشخص شود تاکید کرد: باید از موازی کاری جلوگیری شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: علاوه بر برپایی موکب، نمایشگاه ضریح مهربانی در کربلا برپا شد و مورد استقبال نیز قرار گرفت.

علیرضا قانع, عزاداری, پخش اذان, پخش صلوات خاصه امام رضا(ع) و اجرای نمایش کاروان عشق در هر شب را از جمله برنامه‌های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در کربلا عنوان کرد.

وی با بیان اینکه خانه میرزاکوچک خان جنگلی باز است ولی نمایشگاه آن بسته شده است اظهار کرد: در ایام سالگرد میرزاکوچک خان جنگلی نمایش خیابانی و برپایی نمایشگاه در خانه میرزاکوچک را خواهیم داشت.

 

آخرین اخبار

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.