چهارشنبه, 07 فروردين 1398

عاملان اخلال نظم بازار شناسایی و آرامش به بازار‌های گیلان برگشت

سه شنبه, 02 مرداد 1397 00:00

  مصطفی سالاری استاندار گیلان در جلسه کارگروه تنظیم بازار گیلان گفت:در ۴ ماه گذشته ۵ هزار و ۷۸۶ فقره پرونده تخلفات تنظیم بازار در استان رسیدگی شده و متخلفان به بیش از ۵۵ میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

وی بر ضرورت تداوم بازرسی‌های سیار دستگاه‌های متولی برای حفظ و ارتقاء آرامش موجود در بازار‌های استان تاکید کرد و افزود: تدابیر لازم برای جلوگیری از افزایش فزاینده قیمت‌ها در بازار به ویژه کالا‌های اساسی اتخاذ شده و در این راستا روزانه ۱۰۰ تن مرغ منجمد با قیمت هر کیلو ۶ هزار و ۲۰۰ تومان در فروشگاه‌های بزرگ گیلان توزیع می‌شود.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد: در صورتی که گوشت قرمز نیز از قیمت متعارف خود بالاتر رود، گوشت‌های ذخیره شده، زمینه ثبات و تعادل در قیمت این محصول را مهیا خواهد کرد.

همچنین در ادامه فرهاد دلق پوش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در گزارشی از روند تداوم و تشدید بازرسی‌های در بازار‌های استان خبر داد و گفت: به طور میانگین ماهانه حدود ۳۰ هزار مورد بازرسی از واحد‌های اقتصادی استان انجام و در صورت مشاهده هر گونه تخلف مراتب به دستگاه‌های ذی صلاح ارجاع داده می‌شود.

وی از افزایش تعداد و شیفت‌های بازرسی‌ها در هفته‌های آینده خبر داد و گفت: ماهانه حدود هزار گزارش و شکایت مردمی نیز به واحد‌های بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اعلام می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان افزود: شهروندان گیلانی در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه بازار می‌توانند با سامانه ۱۲۴ تماس بگیرند یا به ادارات شهرستانی و مرکز استان مراجعه کنند.

فرهاد دلق پوش در ادامه به دستورالعمل مربوط به تامین کالا اشاره و خاطر نشان کرد: برای رفاه حال رانندگان خودرو‌های سنگین با هماهنگی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مقادیر لاستیک تامین و میان رانندگان توزیعشد که در مورد کالا‌های دیگر نیز تمهیدات لازم اتخاذ شده است.

وی افزود: تنها مرجع افزایش قیمت سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و کارگروه تنظیم بازار استان است بنابراین با هرگونه افزایش قیمتی در خارج از این چارچوب برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به حضور بازرسان افتخاری سازمان به صورت نامحسوس در بازار اشاره و تصریح کرد: علاوه بر بازرسی‌های روزانه و مشترک با سایر نهاد‌های نظارتی، بازرسان افتخاری سازمان نیز گزارش تخلفات را به سازمان ارائه می‌دهند.

 

نظر دادن

آخرین اخبار

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.