یکشنبه, 04 فروردين 1398

پرستاران کشور مجبور به ‌اضافه‌کار هستند/ تعویق در پرداخت کارانه و اضافه‌کار پرستاران فشار بر آن‌ها را دوچندان کرده است

یکشنبه, 16 مهر 1396 00:00

 به گزارش دیار گیل ,منوچهر جمالی با اشاره به مشکل چندین ساله کمبود پرستار در کشور اظهار کرد: مدت‌ها است که مجوز استخدام پرستار در کشور داده نشده و باید به ازای پرستارانی که بازنشست، کارافتاده و یا ترک کار می‌کردند، نیروی جدید جذب می‌شد.

وی بابیان اینکه جای خالی پرستاران پر نمی‌شود و این قشر زحمتکش لاجرم به‌اضافه‌کار هستند، افزود: حجم کار پرستاران بسیار زیاد است و در طرح تحول سلامت و سایر طرح‌های جاری بیمارستان متقاضیان زیادی برای دریافت خدمات از سوی پرستاران وجود دارد.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه فشار کار بسیار سنگین بر روی قشر پرستار کشور وارد آمده و فشار را بر آن‌ها دوچندان کرده، گفت: ماه‌ها است که مطالبات پرستاران پرداخت‌نشده و در برخی از بیمارستان‌ها کارانه و اضافه‌کار طولانی‌مدت آن‌ها نیز به تعویق افتاده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه پزشک دستور درمان را می‌دهد اما اجرای تمامی دستورات بر گردن پرستاران است، خاطرنشان کرد: گروه پرستاری باید به‌صورت دقیق و لحظه‌ای دستورات پزشکان را اجرا کنند و این مسئله با تعداد اندک آن‌ها در بیمارستان‌ها بسیار نگران‌کننده است.

جمالی با اشاره به جلسه اخیر خود با مسئولان نظام پرستاری گیلان مطرح کرد: در ارتباط با مطالبات، حجم بالای کار و عدم تناسب حجم کار و تقسیم آن در بیمارستان‌های استان که در اولین فرصت بیماران را به مرکز استان اعزام می‌کنند، مشکلاتی وجود دارد که باید هرچه زودتر مرتفع شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همه تلاش کنند تا اعزام کمتری از بیماران از شهرستان‌ها با مرکز استان صورت بگیرد، گفت: باید با حضور پزشکان در شهرستان‌ها و کادر پزشکی کار بیماران زودتر به‌پیش برود تا مرکز استان با حجم بالای کار مواجه نشود که موجب عدم رضایتمندی بیماران را فراهم کند.

جمالی بابیان اینکه مشکل پرستاران با رئیس کمیسیون بهداشت مجلس و وزیر بهداشت و درمان در میان گذاشته‌شده، بیان کرد: باید تلاش کرد تا ابتدا مطالبات پرستاران از سنوات گذشته پرداخت شود و شرایط لازم نیز برای استخدام پرستاران موردنیاز در بیمارستان‌ها فراهم شود

نظر دادن

آخرین اخبار

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.