تسهیلات اشتغالزایی به معتادان بهبودیافته در استان گیلان پرداخت می‌شود

تسهیلات اشتغالزایی به معتادان بهبودیافته در گیلان پرداخت می‌شود.

در راستای توانمندسازی و مبارزه جدی با معضل اعتیاد، تسهیلات اشتغالزایی به معتادان بهبودیافته در گیلان پرداخت می‌شود.

به گزارش  دیارگیل از رشت، علاوه بر اجرای راهکارهای لازم برای درمان معتادان باید از این افراد در راستای ایجاد کسب و کار نیز حمایت مؤثری به عمل آید به طوری‌که در همین راستا اداره کل بهزیستی گیلان اعلام کرده است که تسهیلات اشتغالزایی علاوه بر معلولان به معتادان بهبودیافته نیز پرداخت می‌شود.

در حال حاضر مراکز و کمپ‌های بسیار متنوع و زیادی برای درمان معتادان در گیلان ایجاد شده است به طوری‌که علاوه بر ۵ هزار معتادی که جهت درمان در مراکز اقامتی مستقر شده‌اند فقط در ۶ ماهه نخست امسال بالغ بر ۱۲۴ هزار نفر جهت استفاده از خدمات درمانی لازم به مراکز ترک اعتیاد این استان مراجعه کردند.

مدیرکل بهزیستی گیلان صبح امروز در جمع خبرنگاران صدور اجازه ایجاد مراکز ترک اعتیاد در کشور را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و گفت: در حال حاضر ۱۴۴ مرکز فعال و ۶۰ مرکز اقامتی ثابت برای معتادان متجاهر و بهبود‌یافته در گیلان ایجاد شده که مراکز فوق موفقیت‌های خوبی در جهت درمان این دسته از افراد داشته‌اند.

حسین نحوی‌نژاد از شروع به کار مراکز سیار ترک اعتیاد در سطح کشور خبر داد و با بیان اینکه دو مرکز سیار در سطح استان گیلان راه‌اندازی شده است تصریح کرد: این مراکز سیار به محله‌هایی که دارای آسیب‌های اجتماعی از قبیل اعتیاد به مصرف مواد مخدر هستند رفته و آموزش‌های لازم را به اهالی آن ارائه می‌دهند.

وی ایجاد مراکز درمان معتادان در استان گیلان توسط دانشگاه گیلان را نیز مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: از حدود ۶۰ هزار معتادی که به عنوان معتادان ثابت شده در استان گیلان مورد شناسایی قرار گرفته‌اند قشر عظیمی از این افراد به صورت مستمر و یکنواخت جهت درمان به مراکز و کمپ‌های ایجاد شده مراجعه می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی گیلان درمان اعتیاد را فرآیندی زمان‌بر و بسیار حساس دانست و خاطرنشان کرد: معتادان و افرادی که تحت درمان قرار گرفته و پاک می‌شوند مانند جامعه معلولان تحت پوشش خدمات اداره کل بهزیستی گیلان قرار می‌گیرند و اگر طرحی داشته باشند به آنان علاوه بر مشاوره‌های شغلی تسهیلات پرداخت می‌شود.

نحوی‌نژاد از انعقاد یک تفاهم‌نامه مشترک بین اداره کل بهزیستی گیلان و آموزش فنی و حرفه‌ای استان با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد و ابراز داشت: با اجرای این تفاهم‌نامه مشترک که تاکنون اثرات مثبت خوبی داشته است ۴۰۰ نفر از معتادان بهبود یافته گیلان از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و شغلی بهره‌مند شده‌اند.

وی وجود نزدیک به ۷۰ مرکز اقامتی در گیلان برای درمان معتادان را آمار خوبی برای این استان ذکر کرد و اظهار داشت: اداره کل بهزیستی گیلان برای پیشگیری از اعتیاد اقدامات گسترده‌ای را انجام می‌دهد به طوری‌که فقط در سال گذشته ۳۰۰ هزار نفر در این استان از برنامه‌های آموزشی و پیشگیری از مواد مخدر بهره‌مند شدند.

انتهای پیام

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت